Jesteś w:

Home Wiadomości
Smaller Default Larger
Wiadomości Pińczów - Pinczow-tv.pl
Polska Lewica opracuje program rozwoju

Pilną potrzebą zarówno na poziomie lokalnym jak i regionalnym jest odbudowa poparcia dla Lewicy przez społeczeństwo. Ten fakt o tyle jest istotny, że Lewica zarówno ideowo jak i pragmatycznie jest najbliżej świata pracy, a także wsi i rolników. W aspekcie historycznym kiedy była u władzy wsi powodziło się lepiej.

 
Archiwum Republiki Pińczowskiej

W nawiązaniu do obchodów 70-siątej rocznicy Republiki Pińczowskiej, które nastąpi w 2014 roku pod kierownictwem prof. dr Andrzeja Kozery, dokonana zostanie naukowa archiwizacja tekstów źródłowych, wspomnień, opracowań książkowych, filmów oraz nagrań dźwiękowych poświęconych Republice Pińczowskiej. Według otrzymanych informacji od prof. Kozery opracowanie obejmie ponad 10 tys. stron i skatalogowane zostanie w wersji elektronicznej.

 
Katastrofa emerytalna!

W ramach postępu i rozwoju szuflowania do poziomu życia krajów wysoko rozwiniętych, zafundowano nam stopniowe obniżanie wielkości emerytur. Tłumaczenie jak zwykle zawsze się znajdzie, nie kryzys to czynniki subiektywne lub obiektywne. Natomiast głodowe emerytury czekają nas w najbliższej przyszłości. Jak się to ma do wieloletnich prognoz w których Polska za 20- 30 lat ma być prawdopodobnie na poziomie krajów wysoko rozwiniętych krajów zachodu.

 
Na wsi bieda ale podatnicy straty pokryć muszą.

Gospodarka Krajowego Związku Rolników od dłuższego czasu budziła zastrzeżenia, choćby dlatego, że obrona interesów rolników jest żadna. Brak jest również jakichkolwiek koncepcji programowych by polepszyć warunki życia na wsi.

 
Komiczny dar wolności

Profity demokracji-syndrom Kłopotka Problemy z demokracja ma większość społeczeństwa szczególnie w sytuacji kiedy nie wiadomo co w niej wolno, a czego nie, a w zasadzie jeśli wolno wszystko to może być tak, że nie wolno nic.

 
Obyście moje nauki brali do realizacji

Tak należałoby ujmować przesłania papieża Franciszka, zarówno przez dostojników kościelnych jak i świeckie władze. Wówczas świat byłby lepszy, państwo bardziej sprawiedliwe, a ludzie lepsi dla siebie. Jesteśmy jednakże zaniepokojeni, że znów jak to w historii bywało, nauki pójdą swoją drogą, a praktyka i rzeczywistość swoją. Wszyscy będą celebrować kościół, udawać świętych nawet nawiedzonych, a w praktyce nie zrobią nic, żeby było lepiej. Szczególnie w tym okresie pożniwnym, w porze dożynkowej będą chwalić trud rolnika, jego zawód, ale nie wytłumaczą dlaczego ceny rzepaku, zbóż są niższe o 30% w stosunku do ubiegłego roku, a ceny ogórka pomimo, że był niski urodzaj osiągnęły wartość z przed 10 lat.

 
Republika Pińczowska - 49 lat temu…

Na terytorium przedwojennego powiatu pińczowskiego od 21 lipca do 14 sierpnia 1944 r. powstała Republika Pińczowska teren wyzwolony na ten okres z pod okupacji hitlerowskiej przez oddziały partyzanckie- AK, BCh i AL. Tradycyjnie nazwa ta udokumentowana jest w opracowaniach z zakresu historii wojskowości.

 


Strona 3 z 16