Jesteś w:

Home Wiadomości
Smaller Default Larger

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Kwiecień 2014    |    Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
Wiadomości Pińczów - Pinczow-tv.pl
Na wsi bieda ale podatnicy straty pokryć muszą.

Gospodarka Krajowego Związku Rolników od dłuższego czasu budziła zastrzeżenia, choćby dlatego, że obrona interesów rolników jest żadna. Brak jest również jakichkolwiek koncepcji programowych by polepszyć warunki życia na wsi.

 
Komiczny dar wolności

Profity demokracji-syndrom Kłopotka Problemy z demokracja ma większość społeczeństwa szczególnie w sytuacji kiedy nie wiadomo co w niej wolno, a czego nie, a w zasadzie jeśli wolno wszystko to może być tak, że nie wolno nic.

 
Obyście moje nauki brali do realizacji

Tak należałoby ujmować przesłania papieża Franciszka, zarówno przez dostojników kościelnych jak i świeckie władze. Wówczas świat byłby lepszy, państwo bardziej sprawiedliwe, a ludzie lepsi dla siebie. Jesteśmy jednakże zaniepokojeni, że znów jak to w historii bywało, nauki pójdą swoją drogą, a praktyka i rzeczywistość swoją. Wszyscy będą celebrować kościół, udawać świętych nawet nawiedzonych, a w praktyce nie zrobią nic, żeby było lepiej. Szczególnie w tym okresie pożniwnym, w porze dożynkowej będą chwalić trud rolnika, jego zawód, ale nie wytłumaczą dlaczego ceny rzepaku, zbóż są niższe o 30% w stosunku do ubiegłego roku, a ceny ogórka pomimo, że był niski urodzaj osiągnęły wartość z przed 10 lat.

 
Republika Pińczowska - 49 lat temu…

Na terytorium przedwojennego powiatu pińczowskiego od 21 lipca do 14 sierpnia 1944 r. powstała Republika Pińczowska teren wyzwolony na ten okres z pod okupacji hitlerowskiej przez oddziały partyzanckie- AK, BCh i AL. Tradycyjnie nazwa ta udokumentowana jest w opracowaniach z zakresu historii wojskowości.

 
Oświadczenie nowego starosty

Z. Kierkowskiego Nowy starosta Z. Kierkowski po objęciu funkcji zapowiedział kontynuację linii zarządzania powiatem przez byłego starostę J. Moskwę. Jeśli dotrzyma słowa to powiat w nadchodzącym okresie czeka bankructwo, dlatego że:

- 3 mln brak na pokrycie funkcjonowania oświaty

- 2 mln brak środków na dokończenie hali

- globalne braki na inne inwestycje

- koszty utrzymania powiatu na jednego mieszkańca powiatu są największą w kraju w przedziale powiatów od 40-50 tys. ludności.

Jeśli poprzez podobne postępowanie starosty zafunduje nam podobne zarządzanie to za rok bankructwo powiatu 100 %

 
Pałac w Chrobrzu wymaga dobrego zarządzania

Niewątpliwie cennym zjawiskiem publicznym jest dbałość o zabytki dziedzictwa kulturowego. Takowe działania względem Zespołu Architektonicznego Chrobrza podjął powiat pińczowski w trzeciej kadencji w latach 2006-2010, wydatkując na ten cel ok miliona zł. Pomimo próśb i przesyłanych wniosków żadna instytucja administracji państwowej i samorządowej nie udzieliła finansowego wsparcia (również Urząd Marszałkowski). Wszyscy celebryci i przedstawiciele współczesnej władzy przylepili się do gotowca, ale nic w sensie organizacyjnym i materialnym dla renowacji zabytku oraz udostępnienia całości Pałacu dla celów muzealnych nie zrobili.

 
Wielki dwór marszałka

Marszałek Adam kandydat PSL do władz naczelnych, jak się okazuję obstawił się licznymi urzędnikami którzy kosztują nas wszystkich podatników. Biedne to gospodarstwo gdzie klasuję się z jednych z ostatnich miejsc w pozycji rozwoju naszego kraju z rozwinięta nadmiernie biurokracją, żeby być wiarygodnym cytujemy artykuł Angeliki Kosiak zamieszczony w Gazecie Wyborczej z dnia 26 lipca 2013 r., strona 2

 


Strona 3 z 15